Choď na obsah Choď na menu
 


 

„Držíme palce a šťastnú cestu!“ Ozývalo sa vo štvrtok skoro ráno z pred budovy plavárne.

Tanečná skupina zo Senice, SONNY,  práve odchádzala do Nemecka na Svetový pohár v DiscoDance. Z únavy po15 hodinovej ceste autobusom, sme sa rýchlo dostali vďaka nákupom v meste Bochum. Druhý deň naše HVK- áčky tancovali disco skupinu dokonca aj disco duo. Veľa sme toho od skupiny a ani od dua neočakávali pretože sme sa len v deň odchodu dozvedeli, že baby súťažia. Skupina však skončila 9, tesne pred bránami finále a duo 14 taktiež vo veľkej konkurencii. Boli sme spokojní, ale ťažší deň nás čakal až  v sobotu. Súťažili disco formácie, juniorskej vekovej kategórie (JVK) aj formácia hlavnej vekovej kategórie (HVK). Obom sa podarilo prebojovať do finále, aj keď u kategórie HVK to bolo náročnejšie, pretože disciplína bola rozdelená až na dve kolá. Keďže medzi semifinálom a vyvrcholením súťaže sme mali nejaký ten čas, dopriali sme si oddych, aby sme načerpali dostatok síl. O 6 hodine sa to konečne začalo. Keďže najskôr šla JVK tak my, staršie tanečníčky, sme ich povzbudzovali aj s ďalšími slovenskými tanečníkmi. Po skončení disciplíny ako vždy, porotcovia hodnotili výkony súťažiacich. Aj napriek dobrým známkam  skončili juniorky tesne pod schodíkmi víťazov, na krásnom 4 mieste. Neskôr sme nasledovali my, HVK. Vedeli sme, že to ľahké nebude no snažili sme sa podať čo najlepší výkon. Potom, čo porota ohodnotila našu choreografiu, v celej hale sa ozýval piskot, jasot a smiech, pretože známky ukazovali dobrý výsledok. Avšak až keď prišla naša trénerka Andy a potvrdila , že sme TRETIE vtedy to bol pocit úplne iný. Nemohli sme tomu uveriť. Niekto pišťal, iný skákal, ďalšiemu padali slzy šťastia. Nakoniec sme si JVK aj HVK prevzali diplomy a poháre a mohli sme sa vybrať na cestu domov. Vodiči cestu zvládli vynikajúco a za 13 hodín o 1 poobede sme už boli opäť doma ba čo viac aj s vynikajúcimi výsledkami.

Myslím si, že ja, ako členka tanečnej skupiny Sonny môžem aj za ostatné tanečníčky povedať veľké ĎAKUJEM našej vynikajúcej trénerke Andy Jakubcovej.  Chceli by sme poďakovať i našim zriaďovateľom – Centru voľného času a Mestskému kultúrnemu stredisku a tiež sponzorom, za podporu a pomoc.

A na záver ešte jeden malý odkaz mladým – nájdite si každý svoj koníček, záujem, skrátka to čo vás baví, venujte sa tomu naplno a dlhodobo. Svet okolo sa vám bude zdať menej problémový, to po prvé a po druhé – ak budete vytrvalí, prídu zážitky, výsledky, šťastie a zadosťučinenie. A to si za žiadne peniaze nekúpite. Mať „plný“ voľný čas sa skrátka oplatí!

  

Dominika Kurtová