Choď na obsah Choď na menu
 


 

Veru, dlho som váhala, či sa do Míle pre mamu zapojiť ako organizátor v našom meste... Rok, dva, na tretí ma zlomili maminy na regionálnom stretnutí materských centier... V januári 2009, cestou z toho stretnutia som vo vlaku premýšľala... skúsiť to?...zvládneme to?... Čítam manuál na organizáciu tohto podujatia odpredu, odzadu, po Senicu som ho mala „zhltnutý“. Po odsúhlasení „rodinnou radou“ som zašla do CVČ, kde sa naše materské centrum zrodilo. Bývalí kolegovia sú veľmi milí a šikovní ľudia, tak som sa nebála osloviť ich. Súhlasili... A potom ešte zájsť k pánovi primátorovi... Tiež máme to šťastie, že je to človek, ktorého akcie pre deti vždy oslovia a nadchnú. Na tom stretnutí sme chodili prstom po mape cyklotrasy – pýchy nášho mesta - musí to vyjsť!!! Spolu s rovnako nadšenou maminou z Mestského úradu – Erikou M. sme sa do toho pustili a zrazu bol 9. máj... Nebudem písať o strachu z počasia, záujmu ľudí... to sme mali asi všetci... O to väčší šok pre nás bol zástup ľudí už pred 15. hodinou, ktorý naberal gigantických rozmerov čím bolo bližšie k 16. hodine. To sme už vedeli, že nebude dosť darčekov ani pre mamičky ani pre detičky. Úžasne sa zachoval pán primátor, ktorý v dave ľudí našiel správneho človeka a zorganizovali akciu, po ktorej sme do pol hodiny mali ďaľšiu várku neplánovaných darčekov - aspoň pre deťúrence. Toto sme vyriešili, program bežal, senické kúpalisko bolo naplnené do najvyššej kapacity. Pomedzi ľudí poletovali balóniky, ktorých, našťastie bolo dosť, pobehovali šašo so šašuľou, ktorí po celý čas držali patronát nad ihriskom pre naše batoliatka, výrobky MC išli „na dračku“, registráciu stíhalo 7 šikovných ženičiek, v hrade sa skákalo, súťaže frčali, pribúdalo nádherne pomaľovaných tváričiek a v dielni pre detičky sa rodili rozkošné výtvory pre mamulienky – od ich slniečok... Cigánska rozvoniavala a kofola sa prelievala ... Jednoducho ruch ako sa patrí. Ľuďom, ktorí sa prišli zaregistrovať a  boli trpezliví, možno pre to, že išlo o peknú myšlienku patrí náš obdiv...veď had od registrácie bol néééuveriteľne dlhýýý. Blíži sa 16. hodina, ešte pár slov od primátora a už prerážame davy ľudí so štartovacou páskou a balónikmi, ktoré sa majú vzniesť do povetria, aby odštartovali našu „dvojmíľovú“ 1 míľu. Bibiana Ondrejková odpočítava...3, 2, 1... ach jaj, balóniky sa zachytávajú na okolitých stromoch, ale nič to, mílechtivá tisícka mám, ockov, starkých a detí na kočiarikoch, korčuliach, kolobežkách, bicykloch aj pešo vyráža na trať. U nás mala míľa takmer 3000 metrov (!), inak to nešlo. Organizátorom na chvíľku padol balvan zo srdca... to naj máme za sebou... Čas bežal, všade sa rozliehal džavot detí, ľudia rozdávali úsmevy, bolo fajn. My sme tušili, že číslo zaregistrovaných účastníkov bude zaujímavé a veru – bolo to presne 1142 !!! Z celkovej účasti 10 317 na celom Slovensku – boli sme najlepší! Cítili sme šťastie – všetci, ktorí sme podujatie s nadšením pripravovali sme cítili, že robíme dobrú vec, že tá námaha stála za to...

Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli svojou účasťou podporiť a vzdať úctu svojim mamám týmto spôsobom. Ďakujeme ÚMC za krásnu myšlienku, mamičkám z MC za pomoc ako aj pracovníkom CVČ, mládeži zo senického Študentského parlamentu a všetkým účinkujúcim v programe. A úplne najväčšie ďakujem patrí Mestu Senica, že nás podporilo po každej stránke... môžeme byť naozaj pyšní ako to tu, na Záhorí funguje! Ďalej nás v našom meste podporili firmy DEMA, DDK Slovakia, COOP Jednota Senica, 1. stavebná sporiteľňa, Wustenrot poisťovňa a mamičky Lívie a GabikaJ... ĎAKUJEME Vám všetkým za možnosť zorganizovať toto krásne rodinné podujatie a tešíme sa o rok!

 

Za MC STONOŽKINE SLNIEČKA

Silvia Krišáková

 

Poďakovanie

Touto cestou chceme poďakovať všetkým občanom, ktorí prispeli kúpou magnetky „ĎAKUJEM, ŽE SI MAMA“ na činnosť slovenských materských centier, teda aj MC Stonožkine slniečka. Dúfame, že Vás nesklameme a naše slniečka sa do MC vďaka Vám budú ešte viac tešiť J. Za nezištnú pomoc ďakujeme dievčatám - dobrovoľníčkam z SOU, odbor kaderníčka, v Senici.